Detvianske medvede od prvých minút dostali domáci tím pod tlak. Ako prvý na trestnú lavicu smeroval domáci obranca Palko a hostia sa po strele Hlinku tešili z úvodného gólu. Do bránky sa prvýkrát v sezóne postavil Ľuboš Krochta. Prvá tretina priniesla už len vylúčenia na oboch stranách. Počas prestávky sa divákom predstavila krasokorčuliarka Rita Janovska z Krasokorčuliarskeho klubu ľadové peklo Bardejov.

V prvej desaťminútovke 2. tretiny putovali na trestnú lavicu len domáci hráči. Hosťujúci Buda, svojím 9. gólom v sezóne, pri početnej výhode svojho tímu zvyšoval na dvojgólový náskok. V 32. minúte sa Bardejovčania dostali do prečíslenia 3 na 1 a po biliardovej akcii Palko, Hančák - Rákoš nedal Križanovi šancu 1:2. Bardejovčania hnaní domácim publikom, po zaváhaní Križana, vyrovnali Laškodym na 2:2.

V 3. tretine ani v predĺžení gól nepadol. Nasledovali samostatné nájazdy, po ktorých ruky nad hlavu zdvíhal ako prvý Krochta. Krásnymi nájazdmi sa prezentoval Renčok a Dmitriev.

V zostave sa predstavili už vyliečení Renčok a Leščišin či nové tváre na skúške Hančák a Legalin. Nadstavbová časť sa najbližšími sobotnými zápasmi prehupne do svojej druhej polovice.

Vychutnajte si ešte raz premenený nájazd Artema Dmitrieva proti Karolovi Križanovi.

Artem v nájazdoch svojim druhým gólom rozhodol o dvoch bodoch pre HK Bardejov.

HK Bardejov - HK Detva 3:2 sn (0:1, 2:1, 0:0, 0:0)

Zostava Bardejova: Krochta (Mokroluský) - Brejka, Koksharov, Polaček, Osuský, Hančák, Palko, Benka-Rybár - Česelka, Dmitriev, Legalin, Renčok, Laškody, Leskovjanský, Hajduk, Mriglot, Rákoš, Kašperan, Lúč, Leščišin.

Góly: 33. Rákoš, 40. Laškody - rozhodujúci nájazd Dmitriev - 3. Hlinka, 29. Buda

Strely: 36:35

Vylúčenia: 8:4

Presilovky: 0:2

Rozhodovali: Smerek - Pribula, Lukáč