Úvodným kolom odštartovala druhá hokejová liga. HK Bardejov v premiérovom dueli v novej sezóne privítal na domácom štadióne celok Sabinova.

Úvodné buly hodil primátor Bardejova, Boris Hanuščak v sprievode prezidenta klubu Pavla Goriščáka, generálneho manažéra klubu Vladimíra Ducára a hosťa, primátora Svitu Miroslava Škvareka.

V úvodných minútach sa hralo zo strany na stranu, no mierne aktívnejším tímom bol Bardejov. V jedenástej minúte sa skóre otváralo po prvýkrát – Dolgoš poslal HK Bardejov do vedenia po asistenciách Balka a Česelku. V osemnástej minúte na 2:0 zvyšoval Mojdis, avšak hostia 56 sekúnd pred záverom prvej tretiny znížili. Skóre sa však menilo ešte dvakrát. Česelka najprv znova vrátil dvojgólový náskok Bardejovu, aby štyri sekundy pred záverom Skokan upravovoval na 4:1.

Druhá tretina najprv patrila hosťom. V priebehu minúty, od 28. do 29. minúty strelili dva góly a znova boli v hre. 52 sekúnd pred záverom sa strelecky znova presadil Česelka, tento raz v presilovej hre a Bardejov viedol 5:3.

Posledná dvadsaťminútovka už patrila hostiteľom, za Bardejovčanov sa presadil Forgáč, Balko a znova Forgáč a tak v úvodnom vystúpení vyhrali bielo-modrí 8:3.

Tréner Ján Vodila bol po zápase spokojný: „Silu Sabinova sme nepoznali, no sú tam chlapci, ktorí niečo v hokeji preskákali. Vedel som, čo približne môžeme očakávať. Už prvá tretina ukázala, kde by sa zápas mohol uberať. Prvú tretinu sme hrali disciplinovane, a aj keď skončila v náš prospech, nebolo o výhre ešte rozhodnuté. Mrzí ma prvá desaťminútovka v druhej tretine, kde za stavu 4:1 sme prestali hrať, no pred koncom sa nám podarilo dať gól, čo bolo pre nás plus. Tretia tretina sa už odohrávala v našej réžii. Ja som so zápasom spokojný, aj čo sa týka herných akcií a situácii, kde chlapci ukázali, že hokej vedia hrať. Som rád, že sa nám to v premiére podarilo. Stále je čo vylepšovať, herné situácie budeme vylepšovať a dúfam, že každý týždeň to bude lepšie a lepšie.“

HK Bardejov – HK Sabinov 8:3 (4:1, 1:2, 3:0)

Góly: 11. Dolgoš, 18. V. Mojdis, 20. a 40.  Česelka, 20. Skokan, 49. a 52. Forgáč, 50. Balko – 20. Goffa, 28. a 29. Hajduk

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: S. Mojdis – Polaček, Dolgoš, Česelka, Toma, Balko, V. Mojdis, Juročko, Leščišin, Skokan, Baranok, Všetečka, Pribula, Forgáč, Ondis, Panóc, Duhan, Demjanovič, Cifra

(zdroj: ahojbardejov.sk)