V ostatnom kole sa Šarišania predstavili v Trebišove. Bardejovčania sa držali celkom dobre len do konca druhej tretiny.

Domáci dokonca hrali trikrát v oslabení v priebehu 15 min, čo Bardejovčania nevyužili. Naopak, minútu pred koncom druhej časti Všetečka sekal a brankár Mojdis hodil hokejku. Tak sa stalo, že 2 sekundy pred prestávkou bolo 2:0.

V záverečnej časti to bolo nielen o chýbajúcich silách na korčuliach, ale najmä o disciplíne. Po krosčeku Poláčka to bolo už 3:0 a po pästnom súboji V. Mojdisa to sa už na hokej ani nepodobalo. Na úplnom konci Bardejovčania nevyužili presilovku piatich proti trom ani trestné strieľanie. Šarišania nakoniec podľahli Trebšovu vysoko 0:5.

Najbližšie sa hokejisti predstavia doma, keď si v 6. kole sily zmerajú s Humenným, v sobotu 21.10 o 17.30 hod.

HK 2016 Trebišov – HK Bardejov 5:0  (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 14. a 53. Miľovčík, 40. Stríž, 45. Kobeľa, 52. Kočiš

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: S. Mojdis, Krochta – Poláček, Všetečka, Lúč, Skokan, Baranok – V. Mojdis, Pribula, Forgáč, Česelka, Priganc – Šiba, Juročko, Fellegi, Antonov, Tipul – Duhan