Hokejisti HK Bardejov sa v druhom kole predstavili na ľade Sabinova. Po domácej prehre s Rimavskom Sobotou chceli získať prvé tri body do tabuľky, čo sa napokon aj podarilo a po gólovej prestrelke sa tešili z víťazstva.

Od začiatku stretnutia diváci videli rýchly a svižný hokej s dobrými šancami na skórovanie. Sabinovčania svoj aktívny nástup korunovali presilovkovým gólom, keď sa v 4. minúte od modrej presadil kapitán Paulovský. Hostia vyrovnali dorážkou z predbránkového priestoru po strele, ktorá trafila Feketeho do masky, no hlavný rozhodca hru neprerušil a hosťujúci Panóc nemal problém dotlačiť puk do odkrytej brány.

Koncom tretiny šli hostia do vedenia 1:2, keď svoj samostatný únik v oslabení strelou pomedzi nohy úspešne premenil Renčok. Na 2:2 vzápätí vyrovnal svojim druhým gólom Paulovský, keď príklepom vymietol pravý horný roh a využil ďalšiu presilovú hru Sabinova.

Druhá tretina začala z ostra a už po 6 sekundách druhej tretiny dostali domáci výhodu presilovej hry, ktorú so šťastím pretavil na 3:2 strelou od modrej Palko. O minútu už bolo 4:2, keď vo vlastnom oslabení po úspešnom brejku zvýšil podareným blafákom na rozdiel dvoch gólov Horvát.

Po akcii 2 na 1 v 11. minúte znížil hosťujúci Holéczy a o 3 minúty neskôr už bolo vyrovnané na 4:4, keď strelou z prvej znížil Renčok a pridal tak svoj druhý gól v zápase. V následnej darovanej presilovej hre sa dokonca Bardejovčanom podarilo opäť dostať do vedenia, keď dorážkou zblízka skóroval Renčok a gólom na 4:5 tak zavŕšil svoj hattrick.

V tretej tretine diváci videli drvivý nápor domácich hokejistov, ktorí na Dzúra vyslali až 21 striel, no ten už za svoj chrbát ďalší puk nepustil. Iskrilo sa pri zákernom útoku Holéczyho na hlavu Mišenka, ktorého sa zastal domáci Sabol a uštredil Holéczymu riadnu nakladačku. Po bitke putovali obaja predčasne pod sprchy. Zo záverečného náporu sa Sabinovčanom vyrovnávajúci gól streliť nepodarilo a do prázdnej brány upravil na konečných 4:6 Lopáček.

Bardejovčania týmto víťazstvom získali do tabuľky dôležité tri body. Najbližšie v sobotu trinásteho októbra na domácom ľade privítajú poľský celok Sanok. Zápas je na pláne od 17.30 hod.

HK Sabinov - HK Bardejov 4:6 (2:2, 2:3, 0:1)

Góly: 4. a 20. Paulovský, 21. Palko, 23. Horvát - 13. Panóc, 19., 33. a 38. Renčok, 30. Holéczy, 60. Lopáček

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Dzúr - Hreha, Mihňák, Lúč, Holéczy, Leskovjanský - Ondrej, Surán, Renčok, Leščišin, Česelka - Hmeľar, Majer, Lukaček, Duračinský, Mach - Pribula, Demjanovič, Lopáček, Panóc

(ahojbardejov.skdruhaliga.hockeyslovakia.sk)