Šiestym kolom pokračovala druhá hokejová liga, v ktorej sa Bardejovčania po týždni opäť predstavili na domácom ľade. Súperom im bolo béčko Liptovského Mikuláša. HK bol v dueli miernym favoritom, čo napokon aj potvrdil a po víťazstve 8:4 sa radoval z plného bodového zisku.

Hostia sa ujali vedenia v siedmej minúte, no domáci strelec Renčok o päť minút vyrovnal. Mikulášania sa o niekoľko sekúnd dostali znova do vedenia, keď Krochtu prekonal Wesselényi. Bardejovčania napriek územnej prevahe druhýkrát prehrávali. Prešlo niekoľko desiatok sekúnd a skóre sa menilo po štvrtý raz, keď na 2:2 vyrovnával Mach.

V prostrednej časti hry sa hostia po tretí raz dostali do vedenia, no ako sa neskôr ukázalo, naposledy. V 31. minúte Koniar poslal hostí do vedenia, no už o niekoľko sekúnd Česelka skóre zrovnal. O tri minúty Renčok svojim druhým gólom poslal Hornošarišanov prvý raz do vedenia. V ďalšom priebehu druhej tretiny už ďalší gól nepadol.

V poslednej dvadsaťminútovke domáci potvrdili dominanciu a strelili štyri góly, čím rozhodli o jasnej výhre. V priebehu štyroch minút sa presadil najprv hosťujúci Koniar, ktorý vyrovnával na 4:4, a na domácej strane Mach, Lúč a Renčok, ktorý pridal tretí gól a zavŕšil hetrik. Osem minút pred záverečným klaksónom Leščinin uzavrel skóre na konečný výsledok 8:4.

Na prvom mieste

Bardejovčania vyhrali aj piaty zápas v rade a po šiestom kole sa dostali na prvú priečku.

V bráne domácich polovicu duelu odchytal brankár Krochta, druhú polovicu Dzúr. Ten po zápase povedal. „Prvú tretinu sme prehrávali 1:0, potom 2:1, no vyrovnali sme na 2:2. V druhej sme dali na začiatku gól na 3:2, no vzápätí sme dostali trest a po tečovanom puku sme inkasovali. Tréner povedal, že idem do bránky. Nastúpil som tam, dali sme gól na 4:3 a takto skončila druhá tretina. Do tretej tretiny sme išli do oslabenia 4 na 3 minútu a pol a sme dostali aj päť minútový trest, keď dostal náš hráč za úder do hlavy a krku 5 minút a do konca zápasu. Tu sme dostali hneď gól na 4:4, ale vzápätí sme v našom oslabení dali dva góly, čo nám strašne pomohlo a viedli sme 6:4 a nakoniec sme zápas dohrali výsledkom 8:4.“ A aký je recept na sériu víťazstiev? „Chceme vyhrávať. Zišli sme sa tu dobrý tím. Po prvom zápase nás doplnili nejakí skúsenejší hráči z prvej ligy, čo nám pomohlo a zatiaľ nám to šľape, tak nemeníme nič, dúfajme, že to pôjde aj ďalej takto,“ dodal gólman Dzúr.

HK Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 8:4 (2:2, 2:1, 4:1)

Góly: 12., 35. a 46. Renčok, 15. a 43. Mach, 32. Česelka, 44. Lúč, 52. Leščišin – 7. Cibuľa, 13. Wesselényi, 31. a 42. Koniar

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Krochta, Dzúr – Mihňák, Hreha, Leskovjanský, Lúč, Holéczy, Koksharov, Mistrík, Česelka, Leščišin, Renčok – Komloš, Hmeľar, Lesňák, Lopáček, Mach – Demjanovič, Panóc, Forgáč, Duračinský, Lukaček