V deviatom kole druhej hokejovej ligy HK Bardejov privítal HK Sabinov. Tabuľkové postavenie pasovalo do role favorita domácich hokejistov.

Skóre stretnutia v siedmej minúte otvorili hostia, keď sa strelecky dokázal presadiť Horvát. Domácim sa hosťujúceho gólmana nedarilo dlho prekonať, až prišla šestnásta minúta a gól Lesňáka, čím vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že za takéhoto stavu pôjdu mužstvá do šatní, štyri sekundy pred klaksónom Lúč poslal Bardejov do vedenia.

Úvod prostrednej časti hry vyšiel lepšie domácim, keď v oslabení sa po 80 sekundách dokázal presadiť znova Lesňák a zvýšil vedenie na rozdiel dvoch gólov. Aj v tejto tretine hostia inkasovali v závere, minútu a desať sekúnd pred koncom inkasoval gólman Sabinova z hokejky Duračinského a razom bolo 4:1.

V poslednej dvadsaťminútovke Sabinov strelil druhý gól v 46. minúte (Palko) a v 52. minúte opäť Palko znížil na rozdiel jediného gólu. Hostia vrhli sily do útoku, no nepozornú defenzívu hostí využil v 57. minúte Panóc a 26 sekúnd pred záverom na výsledný výsledok 6:3 upravil Komloš.

Po prehre v Rimavskej Sobote sa Bardejovčania znova naladili na víťaznú vlnu, v tabuľke sú na druhom mieste. O týždeň sa predstavia v poľskom Sanoku.

HK Bardejov – HK Sabinov 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 16. a 22. Lesňák, 20. Lúč, 39. Duračinský, 57. Panóc, 60. Komloš – 7. Horvát, 46. a 52. Palko

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Krochta – Osuský, Koksharov, Česelka, Lúč, Leskovjanský – Ondrej, Komloš, Mach, Lopáček, Lesňák – Mistrík, Hreha, Forgáč, Duračinský, Chmeľ – Hmeľár, Holéczy, Panóc

www.ahojbardejov.sk