Po výhre v prvom zápase o víťaza skupiny na ľade Rimavskej Soboty mali Bardejovčania postup na svojich hokejkách. No doma vyšli gólovo naprázdno pred viac ako tisíc divákmi.

V rozhodujúcom treťom zápase Soboťania doma vyhrali a s Levicami si to rozdajú o titul i barážový duel o postup do 1. ligy.

Tretie zápasy rozhodli

Rimavská Sobota – Bardejov 4:3 (1:1, 3:1, 0:1), Konečný stav na zápasy 2:1. Góly: 5,46 Koniar 1:0, 15,56 Osuský 1:1, 23,23 Vilčinský 2:1, 24,34 Slovák 3:1, 25,21 Lušnikov 4:1, 35,12 Polaček 4:2, 42,30 Lesňak 4:3. Rozhodovali Gajdoš, Staššák, Kurčík, 300 divákov.

Skupina Západ: Levice – Púchov 3:1, Konečný stav na zápasy 2:1.

Finále o víťazstvo v 2. lige: 9.2. Levice – Rimavská Sobota, 16.2. Rim. Sobota – Levice, 23.2. Levice – R. Sobota.

O 3. miesto: 9.2. Púchov – Bardejov, 16.2. Bardejov – Púchov, 23.2. Púchov – Bardejov.

Za dve minúty dostali tri góly

Bardejov v zápasoch play-off s Rimavskou Sobotou nemal šťastie. Doma neprekonal Križana ani raz a u súpera nestačili ani tri góly. Kľúčový duel sezóny sa hral v rýchlom tempe i nasadení. Po vedúcom góle domácich Osuský vyrovnal tretinu na 1:1.

Aj úvod druhej časti sa lepšie vydaril domácim. V priebehu dvoch minút brankár Dzúr kapituloval trikrát. Na 4:1 to bolo pri presilovej hre, čo značne ubralo na tímovej istote. Predsa len využili presilovku a Polaček upravil na 4:2. Lenže pribúdali šarvátky i vylúčenia. Rozdrobený priebeh viac vyhovoval domácim. Nakoniec predsa len Lesňákovi sa podarilo streliť kontaktný gól na 4:3.

Od 45. min. v priebehu desať minút Bardejov dostal šesť trestov Dve minúty pred koncom mali navrch, hrali bez brankára. Avšak na vyrovnanie nedokázali využiť ani početné oslabenie domácich v poslednej minúte. Tak ich čakajú ešte zápasy o 3. miesto tretej najvyššej súťaže.