Dnešný zápas ukázal, že z Rimavskej Soboty sa body len tak ľahko neodnášajú. Domáci mali  slabší začiatok, keď ich Bardejovčania zaskočili troma gólmi v úvodnej tretine, ale v závere dokázali zamakať. Naopak Bardejovčania nedokázali odpovedať na tri rýchle góly domácich z úvodu tretej tretine, ktorými si naklonili zápas na svoju stranu a víťazstvo si udržali až do konca zápasu. Týmto víťazstvom si zabezpečili pozíciu v hornej polovici tabuľky, a teda výhodu domáceho prostredia v prvých dvoch zápasoch v štvrťfinále. Bardejov ostal aj po tomto zápase na poslednom mieste tabuľky nadstavbovej časti s deviatimi bodmi. V poslednom kole nadstavbz privíta na svojom ľade 18.2.2023 o 17:30 hod. mužstvo HK Dukla Senica.

HKM Rimavská Sobota - HK Bardejov 5:3 (0:3,1:0, 4:0)

Zostava Bardejova: Smik (Krochta) - Polaček, Palko, Hančák, Osuský, Brejka, Koksharov, Palacko – Česelka, Dmitriev, Leščišin, Renčok, Laškody, Leskovjanský, Legalin, Mriglot, Rákoš, Hajduk, Lúč, Benka-Rybár.

Góly: 34, 44 a 60 Ďaloga, 41 Babkovič, 42 Šagát – 5 Palko, 7 Koksharov, 9 Laškody

Strely: 43:30

Vylúčenia: 3:3

Presilovky: 1:0

Rozhodovali: Rojík - Staššák, Paulík