Tretím kolom pokračovala druhá hokejová liga. HK Bardejov po výhre v Sabinove (6:4) hostil poľský celok Sanok a očakával sa kvalitný zápas s množstvom šancí na oboch stranách.

Úvod duelu vyšiel domácim výborne a už po 39 sekundách sa radovali z gólu, keď sa strelecky presadil Holéczy. V ďalšom priebehu sa hralo zo strany na stranu, no góly neprichádzali. V závere tretiny mohli domáci vedenie zvýšiť, no dve presilové hry nedokázali využiť. To sa podarilo v prostrednej časti zápasu, keď domáci znova hrali presilovú hru a Lúč ju dokázal využiť. O osem minút Sanok znížil, strelecky sa presadil Cwikla.

Veľmi kvalitný zápas na oboch stranách bavil aj divákov, tí vytvorili veľmi dobrú kulisu. Aj v poslednej tretine domáci vychádzali zo zabezpečenej obrany a to im prinieslo ovocie v 50. minúte, keď sa Bardejovčania dvoma gólmi od súpera odpútali a rozhodli o dôležitom víťazstve. Góly si zopakovali strelci Holéczy a Lúč.

Pomohli obrancovia

„Dnes sa hral veľmi dobrý zápas, kvalitou porovnateľný s prvou ligou. Hralo sa hore – dole, oba celky dobre korčuľovali. Vyhrali sme, máme tri body a ideme ďalej. Dúfame, že to takto pôjde ďalej až do konca sezóny. Povedali sme si, čo máme hrať, vychádzalo nám to, dnes sme zahrali so srdiečkom. Pomohli nám obrancovia, bolo vidieť, že majú niečo odohrané v prvej lige. Do ďalších zápasov chceme hrať svoju hru, ktorú sme hrali v Sabinove a dnes proti Sanoku. Chceme sa dostať do play-off a tam to už bude iná liga,“ povedal krátko po víťaznom zápase domáci Erik Renčok.

Spoľahlivý výkon v bráne HK Bardejov podal Roman Dzúr. „Začali sme náporom a už v prvej minúte sme išli do vedenia. Prvú tretinu sme dominovali, boli sme lepší ako súper. Aj hostia mali nejaké šance, ale ich nepremenili. Druhá tretina bola asi najlepšia, vyhrávali sme 2:0, no po tečovanej strele sme inkasovali. V tretej tretine sme išli do vedenia 3:1, 4:1 a potom sme už zápas v pohode dohrali. Tento zápas už vyzeral ináč ako prvý domáci zápas, pomohla nám obrana,“ okomentoval duel gólman Bardejova.

Po výhre v Sabinove získali Bardejovčania ďalšie tri body, v dvoch posledných stretnutiach strelili desať gólov. „Aj v Sabinove padlo veľa gólov, veľa v presilovkách. Tam tá obrana nebola až taká stopercentná, ani ja som sa necítil najlepšie, prehrávali sme 2:4, no pomohlo nám, že sme išli do vedenia 5:4 a šiesty gól sme strelili už do prázdnej brány. Chcel by som pozvať divákov na najbližší zápas doma s Trebišovom, ja som z Trebišova a na zápas sa veľmi teším,“ dodal Dzúr.

HK Bardejov - HK 58 Sanok 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 1. a 50. Holéczy, 27. a 50. Lúč - 35. Cwikla

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Dzúr - Hreha, Koksharov, Leskovjanský, Lúč, Holéczy - Mihňák, Ondrej, Renčok, Lopáček, Česelka - Mistrík, Hmeľar, Forgáč, Duračinský, Mach - Pribula, Majer, Panóc

www.ahojbardejov.sk